Data wydania: 01.01.2014
ISBN: 978-83-62302-74-1
  • Bezpłatne książki projektowe

Jak edukacja może zmieniać świat? Demokracja, dialog, działanie

Marcin Starnawski, Katarzyna Gawlicz

Starnawski

Marcin Starnawski - adiunkt na Wydziale Nauk Pedagogicznych w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, doktor nauk społecznych w dziedzinie pedagogiki, magister socjologii (Uniwersytet Wrocławski), ukończył podyplomowe studia z judaistyki (Uniwersytet Oksfordzki), studiował  na Uniwersytecie Północnej Karoliny w Greensboro; współautor i współredaktor książek, m.in. Hate Crime Monitoring and Victim Assistance in Poland and Germany (2009), Władza, sens, działanie. Studia wokół związków ideologii i edukacji (2012), Masz problem? Przemoc motywowana nienawiścią we Wrocławiu (2012), Educational Change and Challenges in Poland and the Czech Republic after 1989 (2013), Dyskryminacja w szkole - obecność nieusprawiedliwiona (2015); publikował w takich czasopismach naukowych, jak: "Studia Litteraria et Historica", "Patterns of Prejudice", "East European Jewish Affairs", "Przegląd Polonijny"; tłumacz tekstów z różnych obszarów humanistyki, w tym książek historycznych Erica Hobsbawma.

Gawlicz