Data wydania: 01.01.2014
ISBN: 978-83-62302-74-1
  • Bezpłatne książki projektowe

Jak edukacja może zmieniać świat? Demokracja, dialog, działanie

Marcin Starnawski, Katarzyna Gawlicz

Starnawski

Marcin Starnawski - adiunkt na Wydziale Nauk Pedagogicznych w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, doktor nauk społecznych w dziedzinie pedagogiki, magister socjologii (Uniwersytet Wrocławski), ukończył podyplomowe studia z judaistyki (Uniwersytet Oksfordzki), studiował  na Uniwersytecie Północnej Karoliny w Greensboro; współautor i współredaktor książek, m.in. Hate Crime Monitoring and Victim Assistance in Poland and Germany (2009), Władza, sens, działanie. Studia wokół związków ideologii i edukacji (2012), Masz problem? Przemoc motywowana nienawiścią we Wrocławiu (2012), Educational Change and Challenges in Poland and the Czech Republic after 1989 (2013), Dyskryminacja w szkole - obecność nieusprawiedliwiona (2015); publikował w takich czasopismach naukowych, jak: "Studia Litteraria et Historica", "Patterns of Prejudice", "East European Jewish Affairs", "Przegląd Polonijny"; tłumacz tekstów z różnych obszarów humanistyki, w tym książek historycznych Erica Hobsbawma.

Gawlicz

Katarzyna Gawlicz - pracuje w Dolnośląskiej Szkole Wyższej na stanowisku adiunkta; ukończyła studia magisterskie z fi lozofi i (Uniwersytet Wrocławski) i gender studies (Uniwersytet Środkowoeuropejski w Budapeszcie) oraz Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych we Wrocławiu. Doktorat uzyskała w Graduate School in Lifelong Learning na Wydziale Psychologii i Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu w Roskilde w Danii. Współautorka i współredaktorka książek Demokracja i edukacja. Dylematy, diagnozy, doświadczenia (2014), Dyskryminacja w szkole – obecność nieusprawiedliwiona (2015); publikowała w takich czasopismach naukowych, jak: Early Years. An International Research Journal, Journal of Transformative Education, Policy Futures in Education, Problemy Wczesnej Edukacji, Studia Pedagogiczne. Tłumaczka tekstów z zakresu humanistyki, w tym książki Gunilli Dahlberg, Petera Mossa i Alana Pence’a Poza dyskursem jakości w instytucjach wczesnej edukacji i opieki: języki oceny (2013).